Bireysel Psikoterapisi

Genç yetişkin ve yetişkin bireylerin, yaşamda zorlandığı, kırılmalar yaşadığı, kaybolmuş hissettiği süreçler için kişisel gelişimini desteklemek ya da farkındalığını arttırmaya yönelik yapılan seanslardır. Bireysel terapiler, gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı duyularak karşılaştığınız sorunlar hakkında yargılanmadan, koşulsuz kabulle dinleneceğiniz 45-50 dakikalık görüşmelerdir.

Bireysel terapide hedef; bireyin duygusal olarak zorlukların üstesinden gelmesi, davranış ve tutum değişikliği sağlaması, eş, aile ve diğer bireylerle olan ilişkileri düzenlemesi, hayata yön veren önemli yararları almasını, kendine olan güvenini artırmasını, sorunlarla başa çıkma kapasitesini artırabilmesini, psikolojik sorunları ortadan kaldırmasını ve öz farkındalığı artırabilmesi amaçlanır.

Bireysel terapi, terapist ile danışanın gizlilik ilkeleri doğrultusunda beraber geçirdiği psikoterapi sürecidir. Bu süreç içinde, kişi kendi ile ilgili çözemediği problemleri, geliştirmek istediği yönlerini, anlamak ve anlamlandırmak istediği hayatını çalışır. Sürenin uzunluğu ya da kısalığı, çalışılan probleme göre değişir. İnsanın kendini anlaması ve duymaya başlaması bile çözümün bir başlangıcıdır.

“Hayat seni beğenmedin bir yola sokabilir. Geleceğe baktığında sana sunulan varış noktasında hoşlanmayabilirsin. Geçmişe dönüp baktığında çıkış noktana geri dönmek istemeyebilirisin O zaman o yoldan çık.Kendine yeni bir yol inşa et.”

Çalışma Alanlarım